Монтаж твердопаливних котлів в Івано-Франківську

Сьогодні відсутність магістрального газопроводу є великою проблемою для опалення приватних будинків та різних промислових об’єктів. Що ж робити, якщо Ви все ж придбали ділянку землі або промислове приміщення, а газ там передбачається не скоро (як Вам це спочатку обіцяли) або зовсім не передбачається?

Сучасний ринок пропонує відмінну заміну газовим агрегатів – твердопаливні котли, багато їх модифікації здатні працювати автономно, не залежно від наявності електропідключення, що є незаперечним плюсома якщо у Вас часто трапляються перебої з електрикою або вона, зовсім відсутня.
Відкрита самопливна система на основі твердопаливного котла – відмінний варіант автономного опалення.
Вибір твердопаливного котла

Одним з критеріїв при виборі нагрівального обладнання є тип використовуваного палива. Для стабільної експлуатації установки застосовуються різні види палива: вугілля, торф, дрова, пелети або ж відходи деревообробного виробництва.

Перш ніж виконати монтаж твердопаливного котла необхідно знати, що дані пристрої мають свою класифікацію.

Різновиди твердопаливних котлів:

– Класичні моделі на колосникових гратах, що працюють на вугіллі, дровах і брикетах;

– Комбіновані, можуть експлуатуватися відразу від декількох джерел енергії (електрика, дизпаливо, мазут і т.д.);

– Піролізні (газогенераторні) модифікації дають тепло за рахунок високої температури деревного газу, що значно збільшує ККД.

Лінійний ряд твердопаливних котлів різниться матеріалом їх виготовлення. Найпопулярнішими є моделі зі сталі і чавуну.

Моделі з чавуну прослужать Вам більше довго – це їх незаперечний плюс, однак вони досить чутливі до перепадів температур. Різке нагрівання або охолодження може вивести чавунний котел з ладу.

Сталеві варіанти менш сприйнятливі до перепаду температур, проте вони схильні до корозії. Ресурс таких котлів помітно нижче, як і їх вартість нижче чавунних аналогів.

Також агрегати працюють з ручним і автоматичним регулюванням горіння.

При автоматичному регулюванні вікно для припливу повітря відкривається і закривається автоматично в залежності від інтенсивності горіння і виставленої Вами температури.

тврдопаливний котелТвердопаливний котел з автоматичним регулюванням заслінки подачі повітря

В ручному варіанті Вам самостійно доведеться регулювати заслінку припливу повітря.

Твердопаливний котел з ручним регулюванням заслінки подачі повітрятврдопаливний котел

Ще одним критерієм відмінності твердопаливних котлів є наявність одного контуру для опалення (одноконтурний), або двох контурів (двоконтурний) для опалення і водопостачання.

Якщо Ви хочете отримувати з котла гарячу воду для ванної кімнати або кухні, але не хочете купувати додаткове обладнання в вигляді бойлера непрямого нагріву, тоді рішення в вигляді двоконтурного твердопаливного котла для Вас.

Переваги та недоліки твердопаливних котлів

При виборі твердопаливного котла опалення слід знати, що подібні модифікації мають ряд переваг:

-Автономність – не потрібно підключення до електромережі, незалежна стабільна робота агрегату;

-Економічність – можна використовувати недорогі види палива (вугілля будь-якої марки і відходи деревообробного виробництва);

-Безпека – при правильному монтажі твердопаливного котла відсутня небезпека вибуху або інших тривожних факторів;

-Функціональність – простота технологій, дозволяє установці працювати повноцінно і безвідмовно довгий час;

-Доступність – недорога ціна дозволяє придбати твердопаливний котел дуже багатьом.

Крім переваг котли на твердому паливі мають і недоліки:

– Необхідна велика площа для зберігання паливних ресурсів;

– Постійне обслуговування і спостереження (часта закладка палива і контроль над горінням);

– Регулярне очищення установок від сажі і кіптяви;

– Неможливість роботи без присутності людини.
Твердопаливні котли у відкритій і закритій системах опалення.

-Відкрита система опалення:

У комплект відкритої опалювальної системи входять наступні елементи: котел, розширювальний бак відкритого типу, трубна розв’язка і радіатори. У такій системі опалення гаряча вода тече природним шляхом – самопливом. Система працює автономно, без підключення електрики. Саме така система повинна використовуватися, якщо у Вас немає  або часто відключають електроенергію.

-Закрита система опалення:

У закритій системі опалення вода циркулює по закритому контуру. У неї входять ті ж елементи, що і в відкриту за винятком того, що в неї ставиться розширювальний бак закритого типу (мембранний) і вода циркулює НЕ самопливом, а за рахунок встановленого в систему циркуляційного насоса. Природна схема розташування елементів, розводка труб і їх характеристики в закритій системі можуть дуже сильно відрізнятися від відкритої.

Здійснюючи монтаж твердопаливного котла в таку систему завжди варто пам’ятати, що при відключенні електрики теплоносій в системі перестає циркулювати належним чином, що може привести до перегріву котла і виходу системи з ладу. Монтуючи твердопаливний котел в закриту систему варто передбачити автономне джерело електроенергії, наприклад ДБЖ (джерело безперебійного живлення) або генератор. Циркуляційний насос споживає дуже малу кількість енергії, тому ДБЖ з легкістю забезпечить систему харчуванням на кілька годин.

Використання твердопаливного як резервного джерела опалення

Обв’язка твердопаливного котла із застосуванням запасного ресурсу дозволяє максимально модернізувати систему нагріву. Зазвичай для цього використовують газову або електричну установку, які при поломці основного агрегату або прогоранні всього паливного ресурсу активно включаються в роботу. Робоче реле починає приводити в дію резервне джерело обігріву, відбувається опалення будівлі по додатковому контуру.

Вимоги до установки твердопаливних котлів

Перш, ніж здійснити монтаж твердопаливного котла потрібно виконати ряд обов’язкових умов:

– Площа приміщення, де буде знаходитися установка повинна бути не менше 7-8 м2;

– Підлогове покриття виконується з негорючих матеріалів, безпосередньо перед агрегатом укладається сталевий лист;

– Монтується обов’язкова припливна вентиляція, яка відповідає потужності пристрою;

– Розрахунок даних по всій опалювальній системі проводиться кваліфікованим фахівцем.

Повний перелік всіх вимог докладно розписаний в документації до пристрою.
Етапи монтажу твердопаливного котла

Устаткування на твердому паливі інсталюється строго на підлогу, проводяться наступні етапи монтажу:

– Перед установкою споруджується спеціальний бетонний подіум (висота підстави не менше 9-10 см). Також зводиться надійний димохід;

– Найскладніша і відповідальна фаза – це монтаж котла на приготовану підставку. Всі стики заповнюються жароміцним герметиком;

– Проводиться обв’язка твердопаливного котла, де підключаються всі необхідні труби нагрівальної системи;

– За допомогою патрубка установка приєднується до димоходу;

– Виробляються всі пусконалагоджувальні роботи.
Монтаж твердопаливного котла

Монтаж твердопаливного котла ціна залежить від багатьох факторів, додаткові фінансові витрати це – резервне джерело, бойлер, закрита або відкрита система опалення та багато іншого.

Щоб Ваше опалювальне обладнання працювало стабільно і справно довгі роки необхідно довірити монтаж твердопаливного котла спеціалізованої організації.

Компанія «ІФ  Сервіс» давно працює в даному сегменті, ми проводимо установку твердопаливних котлів опалення якісно і в заздалегідь встановлені терміни. Багаторічний досвід і професіоналізм наших фахівців дозволяє монтувати опалювальні агрегати будь-якої складності. Для подачі заявки звертайтесь за телефонами: 0681899496; 0502462416

Встановити опалення Івано-Франківськ