Види котлів опалення і ремонт В Івано-Франківську/ІФ Сервіс

Котел – це пристрій для нагріву рідини теплоносія. У даній статті ми будемо розглядати всі типи водогрійних котлів призначених для опалення. Існує безліч критеріїв за якими можна класифікувати котельне обладнання проте в даному звіті ми зупинимося на найбільш на наш погляд значущих з них:

За типом енергоносія

ремонт котлів опалення ІФ СервісІсторично основним енергоносієм в Україні було тверде паливо – дрова. Однак цей вид палива придатний для опалювання лише невеликих за площею приміщень внаслідок неможливості забезпечення тривалого горіння і необхідності постійно завантажувати топку новим стосом. Однак сучасні технології пропонують нам можливість використання котлів в режимі безперервної подачі палива – це пелетні котли працюють на гранульованій деревині, яка автоматично при необхідності подається в топковий простір. Також котли можуть працювати і на іншому вигляді твердого палива на кам’яному і бурому вугіллі, торфі і на вугільних брикетах. До переваг твердопаливних котлів можна віднести порівняно низьку вартість палива відносно інших енергоносіїв і можливість використання в районах де немає центрального газового забезпечення.

До небагатьох, але значущим недоліків, що стримує зростання виробництва котлів даного виду можна віднести наступні. Це неможливість роботи в автономному режимі, вимога досить частого регулярного завантаження палива, а також вимога великого простору для зберігання палива, ККД твердопаливних котлів зазвичай не перевищує 85%, що звичайно ж не може бути еталоном енергоефективності.
Розвинена мережа газопроводів в європейській частині країни стала причиною домінуючого положення газових котлів на українському ринку. Програма газифікації регіонів має державну підтримку як національний проект і невеликі у порівнянні зі світовими ціни на газ дозволяють припустити, що позиції газових котлів будуть тільки зміцнюватися. Якщо до опалювального об’єкту підведений магістральний газ, то в переважній більшості випадків найбільш оптимальним буде установка газового котла так, як більш дешевого палива не знайти. Висока енергоефективність сучасних котлів укупі з низькою вартістю газу є ключовими критеріями при виборі котла в більшості випадків.

Рідкопаливні котли . Нагрівання теплоносія відбувається за рахунок спалювання рідкого палива, що надходить з паливосховища. До переваг даного типу котлів можна віднести незалежність від зовнішніх комунікацій і високий ККД. Серйозними недоліками можна назвати дорожнечу рідкого палива, необхідність в спеціально обладнаному і захищеному від різного роду впливів паливосховище, а також високу ціну самого котла.

Універсальні котли під пальник. У ряді випадків, щоб забезпечити безперервність і безперебійність роботи котла, є сенс встановити котел, що працює як на рідкому паливі, так і на газі. У таких випадках котел має змінні пальники. У разі, наприклад, перебоїв з газом, можна встановити рідкопаливний пальник і переобладнати роботу котла . Також при установці універсального котла особливо актуальна ситуація, коли газу біля будинку, який потрібно опалювати, поки немає, але відомо, що він з’явиться в доступному для огляду майбутньому. У цьому випадку спочатку можна використовувати рідкопаливний пальник, а з появою магістрального газу встановити газовий.
Електричні котли можна умовно розділити на 2 групи – тенові і електродні. Перші нагрівають теплоносій за допомогою трубчастих водонагрівачів, другі ж забезпечують нагрів води за рахунок пропуску через неї електричного струму. Масі переваг електричних котлів (не вимагають спеціально відведеного місця для установки, не потребують ні в підводі повітря, ні в виведенні продуктів згоряння, висока екологічність) противляться лише два недоліки – висока вартість електроенергії і високе навантаження на електромережу. Саме висока вартість електроенергії сильно обмежує поширення котлів даного типу, проте при різних способах акумуляції тепла, усунення зайвих тепловтрат і дворівневої системи оплати електроенергії в регіонах з відсутністю центрального газопостачання вони виявляються цілком конкурентноздатні.

За типом розташування котли діляться на підлогові і настінні.

Стаціонарні котли з часом здають свої лідируючі позиції на ринку. Серед переваг підлогових можна виділити наступні:

-Довговічність, завдяки використанню більш міцних матеріалів (міцна сталь, чавун, сплави).

-Стаціонарні котли дозволяють працювати з більш потужними бойлерами ГВП, виробляючи більшу кількість гарячої води.

-Потужність котла практично нічим не обмежена.

-Вітчизняні підлогові котли більш прості в обслуговуванні, що актуально в сільській місцевості, де немає доступу до складу запчастин і немає висококваліфікованих фахівців. Головним недоліком є велика вага і габарити котла, що не дозволяють встановити його, наприклад, на кухні.

Настінні котли виграють у підлогових завдяки компактним розмірам, що дозволяє встановлювати їх в квартирах при квартирному опаленні. Для переважної більшості житлових приміщень настінний котел задовольняє вимогу за кількістю віддаючого тепла і кількості виробленої гарячої води, однак потужність в більшості випадків обмежена 35-50 кВт. Є і більш потужні настінні котли, що об’єднуються в каскадні модулі, проте в даному випадку втрачається їхня перевага – компактність. До недоліків можна віднести різного роду обмеження – за потужністю, за кількістю гарячої води, а також за терміном служби (для більшості настінних котлів він становить 10-12 років в порівнянні з 20-30 роками у підлогових).
Також, в окрему категорію можна виділити парапетні котли настінного кріплення. Вони призначені в першу чергу для квартирного опалення, мають закриту камеру згоряння, і продукти згорання газу викидаються через димохід в стіні на вулицю. По суті, це симбіоз підлогових газових і настінних газових котлів, що має національні особливості – все парапетні котли представлені в Україні.

За наявності функції ГВП котли діляться на одноконтурні, двоконтурні і на котли з вбудованим бойлером ГВП.

Одноконтурні котли використовуються тільки для підігріву теплоносія. У них теплоносій, нагрітий в топці котла продуктами згоряння палива, циркулює в теплообмінниках системи опалення.
Котли, крім нагріву теплоносія здатні підігрівати побутову воду для потреб ГВП, називаються двоконтурними. У даних пристроях частина теплоносія йде на потреби опалення, а частина підігріває побутову воду в проточному теплообміннику. У ньому нагріта вода проходить одноразово всередині змійовика крізь потік гріючого середовища. Для забезпечення достатньої продуктивності котли даного типу повинні мати збільшену поверхню нагріву, або потужність.
Котли з вбудованим бойлером ГВП – це по суті, той же самий двоконтурний котел, в якому проточний теплообмінник замінений ємнісним. Нагріта вода знаходиться всередині ємності нерухомо протягом усього часу нагріву, відбувається лише гравітаційне перемішування. До плюсів можна віднести велику одноразову кількість води, а до мінусів – великі габаритні розміри і тривалий час нагрівання води до оптимальної температури.
За типом матеріалу теплообмінника котли бувають:

Зі сталевим теплообмінником. Котли цього типу бувають газовими підлоговими, парапетними, настінними, твердопаливними, рідкопаливними, електричними і котлами під пальниковий пристрій. Сталеві котли – найбільш технологічно прості. Багато в чому завдяки цьому вони набули найбільшого поширення на українському ринку. До переваг сталевих котлів можна віднести відносну легкість, невисоку ціну, і хорошу пластичність матеріалу. Останнє має велике значення, так як в процесі експлуатації теплообмінник періодично піддається прямому впливу полум’я пальника, внаслідок чого в ньому виникають теплові напруги, здатні привести до утворення мікротріщин. До недоліків відносять схильність до корозії і менший термін служби, щодо чавунних казанів.
З чавунним теплообмінником. Чавунні котли довговічні, не бояться корозії, більш міцні, проте нерівномірне нагрівання може призвести до утворення мікротріщин. Також тріщини можуть виникнути ще до установки котла – при транспортуванні котла від заводу до споживача. Слід зазначити, що чавунні дуже чутливі до помилкового проектування і неправильної експлуатації. Серйозний мінус чавунних казанів – висока вартість. Чавунний теплообмінник знаходить застосування в газових, твердопаливних, рідиннопаливних котлах і котлах під пальник.

З мідним теплообмінником. Мідь застосовується для виготовлення переважної більшості настінних котлів за рахунок своєї легкості, компактності, стійкості до корозії, невеликої ваги і обсягу. До недоліків мідних теплообмінників прийнято відносити низьку надійність. Підлогові газові котли на український ринок поставляються тільки американською компанією Laars.

З теплообмінником з нержавіючої сталі. Котли даного типу відносяться в основному до конденсаційної техніки, яка почала продаватися на українському ринку порівняно недавно, хоча в Європі нею опалюють свої будинки мільйони користувачів. Ці установки використовують не тільки тепло відхідних газів і тепло конденсації водяної пари. Саме з цієї причини нержавіюча сталь з її підвищеними антикорозійними властивостями застосовується в якості матеріалу теплообмінника ККД при спалюванні природного газу досягає 107-109%.

 З теплообмінником із сплавів алюмінію, кремнію та ін. металів. Продажі даної техніки носять штучний характер
По виду камери згоряння котли поділяються на:

Котли з відкритою камерою згоряння. Вони комплектуються атмосферними газовими пальниками. Перевага таких котлів невисока вартість пов’язана з простотою конструкцією теплообмінника і пальника. Серйозним недоліком можна вважати високі вимоги до контролю за наявністю тяги.

Котли з закритою камерою згоряння. Вони, як правило більш складні конструктивно, забір повітря з вулиці і примусове виведення продуктів згоряння, що дозволяє працювати з більш високим ККД. Застосування закритих камер згоряння дозволило значно підняти потужність настінних газових котлів без шкоди їх компактності.

Компанія «ІФ Сервіс» проводить ремонт і встановлення котлів, а також надає гарантії на виконанні роботи. Звертайтесь за тел. 0681899496; 0502462416.